האקדמיה להקסמה

השנה האקדמית האמריקאית מתחילה בספטמבר ומסתיימת ביוני. חופשת הסמסטר מתחילה מיד לאחר חג המולד ונמשכת עד לחודש פברואר. הואיל ורוב הסטודנטים גרים בקמפוס ונשארים בו מסיבות שונות במשך החופשה, שמה הוא Independent Activities Period וכשמה כן היא. במשך חודש שלם מציעה האוניברסיטה קורסים שונים ומשונים החל מרזי הבישול הרנסנסי או טעימת גבינות ויין וכלה ב"כיצד תתכנת את הטלפון הנייד לעשות כל מה שתרצה" או יסודות בכתיבת שירה מודרנית בעידן הזהות המינית. רוב הקורסים הם חד פעמיים ואינם מעניקים קרדיט, אך ישנם קורסים במחשבים או כאלה המוצעים ע"י מחלקת אתלטיקה שדווקא כן יעניקו נקודות זכות למעוניינים (ואפילו בשחיה צורנית או ריקודי עם).

הקורסים פתוחים לכל מי שקשור למוסד – סטודנטים ובני משפחותיהם, סגל ועובדים ולמעשה, כל מי שרוצה להעביר קורס ויש מאחוריו מחלקה מממנת מוזמן לעשות זאת.

האירוע הסוגר את החודש כולו וזוכה להצלחה לא מבוטלת הוא בית הקספר להקסמה: Charm School הפועל זו השנה ה-15 ומציע מגוון שיעורים בני 20-5 דקות כל אחד הפרושים על פני 4 שעות. באירוע משתתפים כ-400 סטודנטים.

בין השאר אפשר ללמוד שם איך לקשור עניבת פרפר, איך לבשר למישהו בשורות שהוא לא רוצה לשמוע ואתה לא רוצה לומר, למה חשוב להיות בעל כתב יד קריא ועוד. הקורסים הפופולריים ביותר הם אלה המציעים את יסודות הדייט המוצלח, פלירטוט למתקדמים ושימוש בסטנד אפ קומדי בפגישות רשמיות.

למי שבאמת רוצה להשקיע, מוצע קורס לגינוני שולחן וכן קורס ללימוד ריקודים סלונים בסיסיים.

כל אחד מהקורסים המוצעים מעניק נקודת זכות אחת או יותר (בהתאם לאורכו היחסי) שאותה אוסף הסטודנט בחינניות עד סוף היום.

 

 

 

האירוע נחתם בקבלת פנים חגיגית ובהענקת תארים.

6 נקודות זכות מקנות BCh, שזה Bachelor of Science in Charm,

8 מקנות MCh ו-12 מקנות PhD – דוקטור להקסמה. ישנו גם מרצה חגיגי – השנה זו היתה מומחית ליסודות השיח התרבותי וברכות מהדיקן המקסים.

מדובר ללא ספק באחד מהתארים הקלים ביותר שאפשר לקבל מאוניברסיטה כלשהי ואפילו בפחות עבודה מזו שהשקיע יאיר לוי.

 

 

 

 

 

הרשמה לרשימת תפוצהניתן לקבל עדכונים בדואר אלקטרוני על רשימות חדשות באתר. להרשמה לחצו כאן.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות