ורוד! פעמיים בשבוע

השורה "מדוע לא יבוא פורים פעמיים בשבוע?" מרגשת הרבה יותר כשאתה הורה ישראלי בארצות הברית. הקונפליקט המסורתי הראשון עימו התמודדנו כחודשיים לאחר הנחיתה הראשונה, היה פשוט מאוד. "ליל כל הקדושים" – Halloween הוא חג משמח שמשלב בתוכו תחפושות, ממתקים ומעל הכל – אלמנט פגאני שמונע נקיפות מצפון מסורתיות. כולם חוגגים אותו ללא הבדל מין, דת או גזע, ובכלל כיף במינונים כאלה גורם לך לא לדעת בין נוצרי ליהודי לבודהיסט. התחפושות לחג גם הן זמינות מאוד, אך הן אלה שיוצרות את ההתלבטות הישראלית. מצד אחד, מאוד נוח לקנות תחפושת ולהחזיק בה עד אחרי פורים. מצד שני, רובנו גדלנו על תחפושות מאולתרות במלאכת יד אוהבת. אם כבר היתה דודה באמריקה ששולחת תחפושת, היא היתה עוברת בירושה בין הילדים, הנכדים ובני הדודים ועד שהגיעה אלינו היתה עוברת כל כך הרבה שינויים והיתה מרוחה בכל כך הרבה כתמים שתמיד יכולנו להעמיד פנים שאנחנו לכלוכית.

הרעיון של הכנת תחפושות עצמאית הוא מרתק. בעיקר כשאפשר להגות בו כבר אחרי חנוכה, לאסוף מכאן ומשם, לחבר, לפרק ולשנות את דעתך הרבה מאוד פעמים עד לרגע האמת.
המציאות שחיכתה לי כאן היתה שונה. לא רק שהרעיון של להכין תחפושת מכל הבא ליד נראה כמעט מגוחך לנוכח המבחר העצום בחנויות אלא שחשיבות מכרעת ניתנת כאן למשחקי הדמיון. דמיון עד גבול מסוים, משום שלדעת המקומיים לכל דמיון חייבת להיות אחיזה מציאותית בצורת עזרים שונים ואמיתיים לגמרי.

את לא יכולה להיות נסיכה, פיה, רקדנית, דוגמנית-על או כל דבר אחר אם אין לך את התלבושת המתאימה.

 

התלבושת המתאימה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד תלבושת מתאימה. בעיקר אם כרגע את דיילת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אם את בת 4 את בשום פנים ואופן לא יכולה לדמיין שאת הולכת לקניות אם אין לך ארנק, מפתחות, טלפון נייד וכרטיס אשראי.

 

רק ככה יוצאים מהבית

 

את בטח לא יכולה לתכנן שום יציאה ללא הצטידות בערכה ההכרחית לבימבו המתחילה שכוללת צלליות (אמיתיות), ליפסטיק (אמיתי), לק לציפורניים (ורוד או סגול ואמיתי לגמרי) ותיק מהודר לאפסן בו את כל העושר הזה. באותיות הקטנות יש אזהרה (אמיתית) להורים, שהמוצר אינו מיועד לאכילה.

אם את לא אוהבת ורוד, אז כנראה שאת לא בת 4. או שאת לא את אלא אתה.

 

ערכה לבימבו המתחילה. זה רק נראה מפלסטיק

 

 

ערכה לבימבו המתקדמת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בניגוד לתחפושות "ליל כל הקדושים" שנמצאות על המדפים כחודש לפני החג עד יומיים אחריו, התלבושות למשחקי הדמיון נמצאות כל השנה במחירי כל השנה. העובדה המצערת הזו הופכת את אחד החגים היהודיים המאושרים ביותר לילדים לסתם יום של חול שבו הרעיונות המהפכניים ביותר לתחפושות נותרים בראשן של האימהות האמביציוזיות ביותר שמתמודדות עם העובדה שגם היום הילדה שוב תהיה נסיכה, ברבי או פיה. בדיוק כמו בכל יום אחר.

עם כל זאת, החלטתי להלחם במציאות ולא להכנע לתכתיביה. בליל כל הקדושים הרכבתי לה תלבושת שכללה שמלה מהקריביים, שרשראות פרחים וזר צבעוני ועם האיפור המתאים הכרזנו עליה כעל מלכת הפרחים. כשרק התחלנו להריח את פורים ניגשתי לפרטית ובהתלהבות גדולה פרשתי לפניה רעיונות שונים ומשונים לתחפושות שונות ומשונות. היא, בהחלטיות של גיל 4 הודיעה לי שהיא תהיה פרפר. חישוב מהיר, פשוט ומתקבל על הדעת העלה את התוצאה שכנפיים כבר יש בבית (מתחפושת הפיה של השנה שעברה), איפור פנים משובח אני יכולה לעשות ולכן כל מה שצריך הוא בגד גוף וטייץ.  סקירה קלה במדפי החנויות העלתה את החישוב המייסר שרק הרכישה המינימלית הזו תעלה לי כ- 30$ שזהו סכום שישראלית עם שורשים של לא-משנה-איזו-עדה לא תוציא על תחפושת פורים. בעוד אני שוברת את הראש איך אני יוצאת מהברוך בלי לאמלל אותה לנצח, או לפחות עד שתגיע לגיל הטיפול הפסיכולוגי, שלפתי ממדף סמוך כותונת לילה. לאחר שבהיתי במציאה ובדקתי עוד כמה פעמים שאכן זהו יעודה ולא טעיתי הראיתי אותה לפרטית, בלי להסגיר את הפרט השולי לחלוטין שמדובר בפיג'מה. עיניה של הילדה אורו והיא נראתה כמי שכרגע זכתה בארוחת חינם בבורגר המקומי בלווית כל הנסיכות של דיסני.
מה שבעיני המקומיים היא כותונת לילה שגרתית ב- 10$ בלבד, בעינינו היא שמלת נשף. החלק העליון שלה נתפר מקטיפה ורודה סינטטית ומבריקה ואילו החלק התחתון מורכב משלוש (!) שכבות שיפון בגווני ורוד-סגול. כמובן שברגע הזה היא הכריזה על עצמה כעל מלכת הפרפרים הבלתי מעורערת, עובדה שרק העצימה ברגע שהיא גילתה שהמציאה אפילו מסתובבת. לאור המחיר מחד ואושרה של הקטנה מאידך, השלמתי עם השילוב של תחפושת מקומית טיפוסית ויצירתיות ישראלית. עוד כמה טלאי פרחים שנדבקו היטב לחלק העליון ("אמא, אל תשימי למטה ואל תשימי יותר מדי למעלה כי לא יראו כמה השמלה מפוארת") גרמו לשתינו להיות מרוצות עד הגג.
עכשיו אני רק מקווה שאף ילדה בגן לא תראה את המוצר המוגמר ותספר לפרטית שהיא ישנה עם כזה דבר בדיוק.

 

 

*כל התמונות לקוחות מאתרים אמיתיים הכוללים את המוצרים האמיתיים במכירות אמיתיות.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות